Instytucje i źródła wsparcia w sytuacjach trudnych

INSTYTUCJE I ŹRÓDŁA WSPARCIA  W SYTUACJACH TRUDNYCH

PORADNIA PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNA W NIEMODLINIE

49-100 Niemodlin, ul. Wojska Polskiego; tel.  77/4 606 363

Poradnia świadczy pomoc psychologiczno-pedagogiczną  od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 15:00. Specjaliści świadczą pomoc w formie konsultacji i porad.

PUNKT KONSULTACYJNY

ul. Wojska Polskiego, 49-100 Niemodlin

Oferta punktu skierowana jest do:

- Młodzieży- od 16 r.ż. (za zgodą rodzica)

przeżywających trudności wieku dorastania

mającej problemy emocjonalne

pozbawianej wiary w siebie lub celu swoich działań

- Dorosłych:

szukających wsparcia w sytuacjach trudnych

potrzebujących wsparcia w trudnych sytuacjach ychowawczych

potrzebujących konsultacji w sprawie problemu uzlaeznień

Dyżur: środa w godz. 12.00 - 15.00 Kontakt: Anna Szcześnik  tel. 784 947 310

CENTRUM TERAPII I PSYCHOEDUKACJI

45-222 Opole, ul. Oleska 97H/1A; tel. 602 673 562

W ramach kontraktu z NFZ placówka świadczy usługi medyczne w zakresie zdrowia psychicznego.

POWIATOWE CENTRUM WSPARCIA RODZINY W OPOLU

e-mail: pcwr@pcpropole.pl , tel. 77/4 410 567

Możliwość uzyskania wsparcia pedagogicznego oraz z zakresu poradnictwa rodzinnego i socjalnego

w formie konsultacji telefonicznych lub online.

FUNDACJA DAJEMY DZIECIOM SIŁĘ

Tel. 116 111 – infolinia dla dzieci i młodzieży

Telefon jest anonimowy i bezpłatny, działa 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Dzieci mogą porozmawiać z nami o wszystkim: o przyjaźni, miłości, dojrzewaniu, kontaktach z rodzicami, rodzeństwem, problemach

w szkole czy emocjach, których doświadczają. Gdy czują się dyskryminowane, kiedy doświadczają przemocy lub są jej świadkiem.

Tel. 800 100 100 – infolinia dla rodziców i nauczycieli

Wsparcie i informacje dla rodziców i nauczycieli w zakresie przeciwdziałania i pomocy dzieciom przeżywającym kłopoty i trudności wynikające z problemów i zachowań ryzykownych takich jak: agresja i przemoc w szkole, cyberprzemoc i zagrożenia związane z nowymi technologiami, wykorzystywanie seksualne, kontakt z substancjami psychoaktywnymi, uzależnienia, depresja, myśli samobójcze, zaburzenia odżywiania.

TELEFON ZAUFANIA RZECZNIKA PRAW DZIECKA

Bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież będą mogły otrzymać wsparcie psychologiczne. Telefon i czat internetowy będą czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Czat nie wymaga logowania oraz instalowania żadnej aplikacji. Połączenia telefonicznie nadal pozostaną bezpłatne, a rozmówcy będą mieli zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

BEZPŁATNA PORADNIA ONLINE W KWESTII UZALEŻNIEŃ

poradnia@uzaleznieniabehawioralne.pl

Poradnia świadczy nieodpłatne porady psychoterapeutyczne i prawne w kwestii uzależnień (od środków chemicznych i behawioralnych np. internetu, gier, zakupów, hazardu)

APLIKACJA MOBILNA – TWÓJ PARASOL

Twój Parasol to aplikacja mobilna dzięki której osoby narażone na sytuacje związane z przemocą w rodzinie mogą uzyskać wsparcie i informacje. Poza materiałami edukacyjnymi aplikacja umożliwia dostęp do bazy organizacji oferujących wsparcie.

Aplikacja umożliwia również przesyłanie informacji  o zdarzeniach przemocowych.