DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

W tym roku Dwójka po raz kolejny włączyła się do obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia. Wychowawczynie świetlicy, pani Agnieszka Wasilewska oraz pani Magdalena Gibas zorganizowały dzień z misiem, który celebrowaliśmy 24 listopada. Był to dzień pełen ciekawych zabaw i radosnych chwil, które uczniowie z klas I – III przeżyli dzięki pluszowym misiom. O Światowym Dniu Pluszowego Misia przypominała gazetka w holu. Historię tego święta dzieci poznały dzięki opowieściom pani Magdy. Pani Agnieszka natomiast zorganizowała mnóstwo ciekawych zabaw, np. lizanie miodku ze spodków, skoki tygrysie, zbieranie wykałaczek rękawicą kuchenną. Zwycięzcy konkursów otrzymali słodkie co nieco.

W tym dniu rozpoczęliśmy również akcję zbierania pluszaków, które postanowiliśmy przekazać chorym dzieciom, które przebywają w opolskim szpitalu. Akcję zorganizowała wspólnie z Samorządem Uczniowskim p. Agnieszka Wasilewska oraz p. Olga Olszewska.

Biblioteka szkolna we współpracy z MGBP w Niemodlinie również włączyła się do obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia. 26 listopada uczniowie z naszej szkoły czytali misiowe bajki przedszkolakom.

Magdalena Gibas