UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

Życie nasze zmienia się, ale się nie kończy, to myśl przewodnia montażu poetycko - muzycznego przygotowanego przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Niemodlinie pod kierunkiem p. Moniki Wąchały i p. Ewy Bardon -€“ Lewandowskiej z okazji uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego, który został wystawiony 31 października  w szkole dla naszych uczniów oraz w kościele parafialnym dla wszystkich parafian.
     Poprzez ten montaż chcieliśmy odpowiedzieć na pytanie, czym jest śmierć i uświadomić, że nie jest ona końcem wędrówki. Chcieliśmy ukazać, że poza życiem ziemskim jest coś jeszcze... Próbowaliśmy wytłumaczyć, co się dzieje z człowiekiem i gdzie on się znajduje po śmierci, czym się różni uroczystość Wszystkich Świętych od Dnia Zadusznego. Ale głównym celem było wspomnienie naszych bliskich zmarłych oraz zaznaczenie dlaczego tak ważna jest modlitwa za nich.

Monika Wąchała