Szkoła z witaminą [2017.09.25]

W naszej szkole zdrowo, bo witaminowo

Od 02.10.2017 r. rusza nowy PROGRAM DLA SZKÓŁ Szkoła z witaminą, którego koordynatorem jest Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Uczniowie z kl.I-V będą otrzymywać mleko i produkty mleczne oraz owoce i warzywa, które do naszej szkoły będzie dostarczać firma MICHALINKA z Namysłowa.
Celem programu jest kształtowanie wśród uczniów dobrych nawyków żywieniowych, zachęcanie do spożywania większych ilości mleka, owoców i warzyw oraz organizowanie różnorodnych zajęć promujących zdrowy styl życia. W stylu życia najważniejsze jest zdrowe odżywianie, dlatego też codzienna dieta dzieci i młodzieży powinna być bogata w witaminy, składniki mineralne i błonnik.