SPOTKANIE Z PANEM KAZIMIERZEM KIEJZĄ

Spotkanie z  panem Kazimierzem  Kiejzą

Dnia 26 marca uczniowie z klasy II i III  spotkali się z miłośnikiem przyrody – panem Kazimierzem Kiejzą i obejrzeli Jego wystawę fotograficzną  pt. Natura Borów Niemodlińskich. Pan  Kazimierz z  wykształcenia jest elektrykiem, operatorem i grafikiem komputerowym. Jednak jego największą pasją stała się ornitologia i miłość do przyrody. Podczas  godzinnego spotkania, które odbyło się w Ośrodku Kultury w Niemodlinie, opowiadał o swojej fascynującej pracy, po czym  chętnie odpowiadał na liczne pytania uczniów.  Na koniec  Pan Kazimierz zwrócił uwagę na  zagrożenia, które wynikają m.in. z masowej wycinki lasów i zakładania elektrowni wiatrowych. Przypomniał uczniom o konieczności dokarmiania ptaków zimą i pokazał  łatwy i szybki sposób wykonania karmnika z plastikowej butelki. (patrz galeria)

Wych. kl. II  Lidia Barylak