Wizyta w Domu Dziecka w Tarnowie [2017.04.07]

Z inicjatywy uczniów klasy szóstej  7 kwietnia 2017 roku odwiedziliśmy Dom Dziecka w Tarnowie Opolskim.

Zostaliśmy bardzo ciepło przyjęci.
     Na początku powitała nas Pani Dyrektor, która opowiedziała nam o historii domu oraz przedstawiła nam panie wychowawczynie i dzieci. Dowiedzieliśmy się, że dom istnieje od sześćdziesięciu lat, a obecnie przebywa w nim 22 wychowanków.
      Po rozpakowaniu prezentów:  słodyczy, owoców i zabawek uczniowie mieli czas na rozmowę i zabawę z rówieśnikami.  Gdy czas naszej wizyty dobiegał końca trudno było się rozstać, jednak mamy nadzieję, że jest to początek naszej przyjaźni i współpracy.
       Chciałybyśmy serdecznie podziękować Dyrekcji, Rodzicom, Uczniom i  Nauczycielom za zaangażowanie i pomoc w zorganizowaniu akcji.
      Jak mawiała św. Teresa z Kalkuty : ,,To, co robimy, jest tylko kroplą w oceanie. Jednak gdyby tej kropli zabrakło, ocean byłby o nią uboższy.”

[na zdjęciu dzieci z SP2 Niemodlin]
oprac.: Danuta Knosala, Monika Wąchała