Dzień św. Patryka [2017.03.19]

Głównym celem obchodów dnia patrona Irlandii była promocja kultury, historii i tradycji „ Zielonej Wyspy”.

Jak wiadomo jest to irlandzkie święto narodowe i religijne, które odbywa się co roku 17 marca, na cześć patrona Irlandii – św. Patryka. Jest ono obchodzone również poza Irlandią.  Uczniowie zostali zapoznani z życiem św. Patryka i ciekawostkami o Irlandii. Poznali symbole narodowe i słuchali muzyki irlandzkiej. Obejrzeli prezentację multimedialną, podczas której poszerzyli wiedzę z dziedziny kultury, historii i tradycji „ Szmaragdowej Wyspy”. Uczniowie w grupach przygotowywali plakaty o św. Patryku. Odbyły się również klasowe konkursy wiedzy na temat św. Patryka i legend związanych z Irlandią, a zwycięzcy zostali  nagrodzeni słodkimi upominkami.

Danuta Knosala