WIOSENNE PODCHODY

Pierwszy dzień wiosny zazwyczaj kojarzy się nam z Dniem Wagarowicza. 21 marca 2014 r. klasy: trzecia i szósta ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Niemodlinie opuściły szkolne mury, aby spędzić ten dzień bardzo aktywnie. Panie: Agnieszka Wasilewska i Jolanta Kamaryk zorganizowały dla swoich wychowanków wiosenne podchody. Celem zorganizowanej zabawy była integracja uczniów, nauka zdrowej rywalizacji oraz uczenie współdziałania uczniów starszych z młodszymi.

Po pierwszej lekcji uczniowie, podzieleni na dwie grupy, wyruszyli spod szkoły oznakowaną strzałkami drogą. Każda grupa udała się w inną stronę, po drodze musiała zmierzyć się z „trudnymi” zadaniami i wiosennymi łamigłówkami. Pierwsza u celu, czyli w parku w Lipnie, pojawiła się drużyna pani J. Kamaryk, nieco później dotarła grupa pani A. Wasilewskiej.

W scenerii iście wiosennej, wśród śpiewu ptaków, promieni słońca i budzącej się do życia przyrody dzieci odpoczywały i piekły kiełbaski. Następnie trochę zmęczone, ale zadowolone wróciły do szkoły.

Magdalena Gibas