WYCIECZKA DO INWAŁDU

13 czerwca uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Niemodlinie, pod opieką nauczycielek i rodziców, wyruszyła na wycieczkę do Inwałdu, zorganizowaną przez p. Monikę Wąchałę. Po przybyciu na miejsce naszym oczom ukazały się piękne widoki…

W Inwałdzie na kamienistym wzniesieniu, otoczony drewnianymi balami, ukazuje się gród średniowieczny, zajmujący teren 2,5 tys. m2. Przekraczając jego podwoje cofamy się do XV wieku. Kamienista droga poprowadziła nas na  dziedziniec średniowiecznej warowni, która kryje w sobie niezwykłe miejsca – średniowieczną osadę, zbrojownię, salę tortur czy Park Ruchomych Smoków. W warowni przeżyliśmy niezwykłą lekcję historii. Mogliśmy dotknąć przyrządów do torturowania ludzi, a nawet ich wypróbować. Niestety, obudziliśmy też strasznego średniowiecznego smoka, który był bardzo na nas zły z tego powodu. Uśmiech

Następnie spotkaliśmy garncarza wypalającego garnki, niewiasty tkające materiały na krośnie, kowala wykuwającego miecz oraz szewca zajmującego się wyrobem skórzanych ciżemek. Zabawiliśmy się też w stylu średniowiecznym –strzelając z łuku. A na zamku zwiedziliśmy komnatę damy, salę tortur, zbrojownię. Na zakończenie zwiedzania warowni średniowiecznej wzięliśmy udział w konkursie rycerskim. Po zakończonych  zmaganiach konkursowych, był czas na zakup pamiątek, a później zeszliśmy do podziemi, gdzie czekała na nas kolejna niespodzianka, a mianowicie mieliśmy okazję zagrać w laserowego paintballa w otoczeniu smoków i rycerzy.

Niestety, przyszedł czas na pożegnanie się z piękną krainą średniowieczną, gdyż czas szybko mijał, a na nas czekały kolejne atrakcje, tym razem w Parku Miniatur, gdzie oglądaliśmy i zwiedzaliśmy najsłynniejsze budowle z Australii, Grecji, Włoch, Polski, Chin, Francji i Meksyku. W Parku Miniatur znaleźliśmy wszystkie obiekty, które szanujący się turysta wyruszający w podróż dookoła świata powinien zobaczyć. W czasie jednego popołudnia przenieśliśmy się nie tylko do średniowiecza, ale także stanęliśmy pod Wieżą Eiffla, na Placu św. Piotra, przy posągach Moai, pod Bramą Branderburską, przy gondoli cumującej w kanale wodnym otaczającym Plac św. Marka czy koło Muru Chińskiego. Większość miniatur w tym parku jest wykonanych w skali 1:15, zaś kompleks wenecki – Plac św. Marka, Bazylika św. Marka, Dzwonnica św. Marka w skali 1:10. Po zwiedzaniu Parku Miniatur uczniowie udali się na czas wolny, podczas którego mogli korzystać ze wszystkich atrakcji parku zupełnie za darmo, m.in.: 9 metrowej dmuchanej zjeżdżalni, Autoscooterów, karuzeli Dancing Fly, Dzikiej Rzeki, Egipt Horror Show, Kina 5D, Koła Młyńskiego, Dzikiej Rzeki, Łodzi Pirackiej, Małpiego gaju, Symulatora, Super ślizgu i wiele innych.

Uczniowie zadowoleni wrócili do Niemodlina o godz. 21.00.

Monika Wąchała