JASEŁKA 2013

Dnia 18 grudnia 2013 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Niemodlinie odbyły się jasełka, na które uczniowie zaprosili rodziców oraz przyjaciół i dobroczyńców szkoły. W przedstawieniu pt.: Tajemnica Bożego Narodzenia uczniowie przybliżyli zaproszonym gościom zwyczaje związane ze świątecznym czasem, z których najpiękniejszym był staropolski zwyczaj zapraszania na wieczerzę ludzi samotnych. Nikt bowiem w ten wieczór nie powinien być opuszczony i smutny. Inscenizacja podkreślała rodzinną atmosferę tych najpiękniejszych polskich świąt. Podczas spotkania jasełkowego dzieci z klas I-III zaprosiły wszystkich do wspólnego śpiewania kolęd. Jasełkom towarzyszył świąteczny kiermasz, który jak co roku wraz z uczniami przygotowała pani Katarzyna Bilińska.

Przedstawienie jasełkowe wyreżyserowały panie: Urszula Żuczek i Joanna Lelek. Uczniów z kl. I - III przygotowały panie: Zdzisława Kloc i Jolanta Kamaryk. Oprawę muzyczną oraz prezentację multimedialną przedstawił pan Jacek Kuźniak.

Dziękujemy pracownikom naszej szkoły oraz rodzicom za zaangażowanie, pomoc w przygotowaniu kiermaszu i wystroju sali.

Joanna Lelek i Urszula Żuczek