BAL ŚWIĘTYCH

Dnia 29 października uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Skłodowskiej - Curie wzięli udział w balu świętych, który został zorganizowany w nawiązaniu do niebawem wypadającej Uroczystości Wszystkich Świętych. Zabawa z pięknym przesłaniem, w której wybrzmiewa prawda o życiu i śmierci w perspektywie radosnej nadziei. Bo tuż za progiem czeka kochający Ojciec, Dom i przyjaciele - święci, którzy pokazali jak pięknie jest żyć wartościami.

Zabawa została zorganizowana przez panie: Lidię Barylak, Jolantę Kamaryk oraz Zdzislawę Kloc, zaś pomysłodawcą była pani Monika Wąchała. Uczniowie zostali poproszeni o przebranie się za ulubionego świętego lub anioła, jak się okazało większość dzieci przyjęła zaproszenie. O godz. 9.50 dzieci wraz z nauczycielkami wyruszyły pochodem śwętych przez miasto do miejsca, gdzie odbyła się dalsza zabawa, czyli do sali gimnastycznej. Na sali wszyscy bawili się wspaniale przy muzyce. Był taniec w parach oraz kole do muzyki: Bal wszystkich świętych Budki Suflera czy Święty uśmiechnięty Arki Noego. Podczas zabawy zostały nagrodzone dzieci, które były najlepiej przegrane. Na zakończenie balu nauczycielki zachęciły uczniow do przeżywania wigilii Wszystkich Świętych w radosnym nastroju, pamięci o świętych orędujących za nami w niebie i ze świadomością, że każdy z nas powołany jest do świętości i do radości życia wiecznego w Królestwie Niebieskim. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku nie tylko młodsze dzieci naszej szkoły będą brały udział w tym balu, ale już cała szkoła. I tak jak dzieci nie możemy się już doczekać tego wydarzenia.

M. Wąchała