ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Obchody Święta Niepodległości w SP nr 2 w Niemodlinie

Dnia 8 listopada 2013 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Niemodlinie uroczyście obchodzono zbliżającą się 95. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z  tej okazji, pod opieką nauczycieli:  pani Magdaleny Gibas i pani Agnieszki Wasilewskiej, uczniowie klasy IV i VI zorganizowali przedstawienie nawiązujące do wydarzeń związanych z tym ważnym narodowym świętem.  W występie artystycznym, którego tło stanowiła wyjątkowa  oprawa wizualna i muzyczna, nie zabrakło również wierszy i piosenek o tematyce patriotycznej, a co więcej odświętny strój uczniów oraz samodzielnie wykonane biało - czerwone kotyliony podkreślały  szczególny charakter uroczystości.

Tak obchodzone Święto Niepodległości obok uczczenia  wydarzeń  istotnych dla całego narodu było ważną lekcją historii dla każdego ucznia.

Olga Olszewska