KONKURS BIBLIOTECZNY - ZOBACZ, JAK JEST U MNIE

Uczniowie Szkoły Podstawowej  nr 2 w Niemodlinie przy współpracy z Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną w Niemodlinie wzięli udział w konkursie pt. ,,Zobacz, jak jest u mnie" ogłoszonym przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Opolu. Celem konkursu było stworzenie plakatu, który miał ukazywać walory turystyczne, przyrodnicze, historyczno-kulturowe swojej miejscowości z hasłem promocyjnym. Konkurs plastyczny skierowany był do uczniów klas 2-3 i 4-5 szkół podstawowych powiatu opolskiego.
Prace nadesłane zostały z 11 gmin powiatu. Nadesłano 172 prace konkursowe.

Przy ocenie jury zwracało bardzo uwagę na to, żeby plakat był czytelny, hasło nie za długie (zwięzłość) oraz czy przekonuje do zwiedzenia miejscowości (skuteczność).

Z naszej szkoły zostali nagrodzeni uczniowie:
- Justyna Chruścicka kl. 5 - II miejsce
- Wiktoria Zalewska kl. 5  -  wyróżnienie
Uroczyste wręczenie odbędzie się 25 września. Dla dzieci oprócz nagród i wyróżnień jest przewidziane zwiedzanie Drukarni Świętego Krzyża oraz biblioteki dla dzieci w MGBP w Opolu.

Joanna Lelek