DZIEŃ PATRONA SZKOŁY 7 XI 2013 r.

Obchody Dnia Patrona w Szkole Podstawowej nr 2 w Niemodlinie

Dnia 7 listopada 2013 roku obchodziliśmy Dzień Patrona Naszej Szkoły. Dzień rozpoczął się konkursem na portret Marii Skłodowskiej-Curie oraz konkursem wiedzy o życiu i pracy naukowej naszej patronki. Największą wiedzą podczas konkursu wykazała się uczennica klasy VI Wiktoria Gajewska. Następnie uczniowie zwiedzali wystawę pamiątek szkolnych przygotowaną przez Panie: Urszulę Żuczek i Joannę Lelek. Były na niej prezentowane fotografie ze wszystkich okresów historii szkoły, zarówno te najwcześniejsze jak i te współczesne. Najważniejszym eksponatem był sztandar szkoły. Uczniowie mieli okazję przyjrzeć się mu z bliska, podziwiać kunszt wykonania oraz poznać fundatorów wypisanych na drzewcu sztandaru. Ciekawostką były zachowane fartuszki szkolne, tornistry, stare ławki i przybory szkolne. Zwiedzający podziwiali kroniki, prowadzone przez uczniów sprzed lat oraz wszystkie puchary zdobyte w zawodach sportowych.

Po zapoznaniu się z tradycją i historią szkoły uczniowie udali się na rozgrywki sportowe, które dla klas I-III przygotowała Pani Jolanta Kamaryk, a dla klas IV-VI Pani Barbara Olszewska.

Joanna  Lelek