AKCJA GRABIENIA LIŚCI

Akcja grabienia liści kasztanowca przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Niemodlinie

We wtorek 5 listopada uczniowie klas IV -€“ VI Szkoły Podstawowej nr 2 w Niemodlinie udali się na akcję grabienia liści kasztanowców wzdłuż płotu cmentarza w Niemodlinie zorganizowaną przez Fundację Nasza Ziemia. Działanie to miało na celu zapobieganie rozprzestrzeniania się szkodników szrotówka kasztanowcowiaczka, która żeruje na kasztanowcach składając jaja w liściach. Uczniowie, chcąc pomóc naszym niemodlińskim kasztanom, pracowali przez dwie godziny, wygrabiając liście i pakując je do worków. Akcja polegała na tym, żeby ZGRABIĆ, ZEBRAC i ZUTYLIZOWAĆ chore liście kasztanowców. Uczniowie po pracy wrócili szczęśliwi do szkoły i już przymierzają się do przyszłorocznej pomocy kasztanom.

Monika Wąchała