Terenowa gra na zamku

Z okazji Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków, który przypada na 18 kwietnia, my,  uczniowie klas4-8 szkoły podstawowej Zespołu Szkół im.Bolesława Chrobrego  w Niemodlinie mieliśmy  okazję gościć na zamku niemodlińskim i uczestniczyć w zabawie terenowej pt.” ZAMEK”. Po raz kolejny urzekło  nas piękno i majestat  tej niezwykłej budowli. Dzięki wspaniałym przewodnikom- pani Zosi, studentom Politechniki Opolskiej kierunku Turystyka i pani Joannie Kardasińskiej -menager zamku  - spędziliśmy na zabawie edukacyjnej ponad trzy godziny, odnaleźliśmy kamienie mocy, rozwiązaliśmy zamkowe tajemnice, nakarmiliśmy daniele, a sami posililiśmy się pieczonymi na zamkowym ognisku kiełbaskami. Było super! Dziękujemy za zaproszenie.

Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków to święto wszystkich osób, które ratują i chronią zabytki, opiekują się nimi, mądrze zarządzają  przywracając blask dawnych czasów następnym pokoleniom. Życzymy więc naszemu zamkowi najlepszych opiekunów, a opiekunom i właścicielom dużo siły  i skuteczności w działaniu, wsparcia w każdej dziedzinie, abyśmy  wspólnie z mieszkańcami i gośćmi Ziemi Niemodlińskiej  mogli podziwiać pięknie zachowane lokalne dziedzictwo kulturowe.