Przedstawienie literacko-muzyczne "Jesienna zaduma".

W piątek 24 listopada 2023 roku w Bibliotece Szkolnej odbyło się przedstawienie literacko–muzyczne „Jesienna Zaduma”. Tegoroczna impreza wpisała się ramy imprez promujących czytelnictwo Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

Podczas spektaklu dzieci i młodzież przedstawiały zarówno wiersze jak i piosenki, których przewodnim tematem była obecna pora roku. Tak jak w zeszłym roku, tak i w tym, repertuar był iście jesienny, skłaniający do refleksji nad upływającym czasem i skłaniający do tytułowej zadumy.

Wystąpili:

1. z klasy 2a szkoły podstawowej – Zuzanna Kubica, Wiktoria Piechocka oraz Maria Łucarz zadeklamowały wspólnie wiersz „Dzień dobry drzewa” Włodzimierza Ścisłowskiego.
  2. z klasy 3 szkoły podstawowej wystąpili uczniowie w składzie: Wiktor Jagiełło-Winiarski, Franciszek Meszczyński, Alan Kościukiewicz, Hanna Franczyk, Julia Dworczak i Nikola Grębowiec, a zaśpiewali piosenkę „Idzie Jesień”
  3. z klasy 7 szkoły podstawowej wystąpiły – Zofia Kraska i Julia Janus deklamując wiersz "Astry" Adama Asnyka
  4. z klasy 1 LO Hanna Ostrowska wykonała na skrzypcach "Czardasza" Vittorio Montiego
  5. z klasy 2 LO Anastazja Lipczyńska i Zofia Ostrowska wykonały piosenkę Czesława Niemena "Wspomnienie", Jakub Otręba recytował wiersz "Listopady" Władysłąwa Broniewskiego a Emilia Franczyk zadeklamowała wiersz Edmunda Biedera "A kiedy z drzew"
  6. z klasy 3 LO Emilia Wacyra zaśpiewała piosenki "Jesienna zaduma" i "Znów wędrujemy"
  7. z klasy 4 LO Wanessa Krawczyk zadeklamowała wiersz Wisławy Szymborskiej "Miłość od pierwszego wejrzenia"
  8. Ze swoim repertuarem wystąpili także nasi nauczyciele: Pan Wojciech Kwieciński oraz Maria Dawidziak
  9. gościnnie wystąpiła Joanna Paluszkiewicz
  10. na zakończenie koncertu wystąpiła nasza nauczycielka muzyki Katarzyna Chodorska wraz z zespołem.

Konferansjer: Jakub Otręba
    Oprawa muzyczna: Małgorzata Dawidziak, Wojtek Kwieciński
    Scenografia do spektaklu: Mariola Zalejska i Zuzanna Wnęk
    Zaproszenia, gazetka i oprawa graficzna: Emilia Ojrzanowska, Agnieszka Raczek
    Oprawa techniczna dźwięku: Paweł Pochwat
    Zdjęcia: Arkadiusz Lelek, Mariola Zalejska, Anastazja Lipczyńska
    Koordynacja i prowadzenie – Brygida Sprung

Serdecznie dziękujemy występującym oraz organizatorom!