Spotkanie klasy 4 i 5 SP z Panią Ewę Bardon-Lewandowską

We wtorek 28 listopada 2023 roku  w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Niemodlinie odbyło się spotkanie autorskie z Panią Ewą Bardon-Lewandowską - emerytowaną nauczycielką naszej szkoły, poetką i autorką "Legend znad Ścinawy Niemodlińskiej". Nasz gość opowiedział dzieciom o swojej twórczości, o inspiracjach poezji oraz odczytał wybrane legendy związane z Niemodlinem. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas: IV i V szkoły podstawowej Zespołu Szkół im. Bolesława Chrobrego w Niemodlinie. Podczas niego młodzież została wprowadzona w świat legend i podań z okolic Niemodlina i znad biegu rzeki Ścinawy Niemodlińskiej. Pani Ewa opowiedziała o swojej twórczości oraz zapoznała dzieci z wybranymi wierszowanymi legendami znad Ścinawy.

Spotkanie zostało zorganizowane dzięki współpracy z Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną w Niemodlinie.