Fauna i Flora wirtualnym i oczami

Poznanie flory i fauny Czarnego Lądu z wykorzystaniem gogli 3D.

Uczniowie kl.3 zainspirowani książką ,, Afryka Kazika” odbyli wirtualną wycieczkę po Afryce. Dzięki wykorzystaniu gogli VR pozyskanych w ramach programu Laboratoria przyszłości , uczniowie przenieśli się do najbardziej zróżnicowanego krajobrazowo i kulturowo regionu świata. Zwiedzili las deszczowy i sawannę w Tanzanii. Zdobyli najwyższy szczyt Afryki Kilimandżaro, który jest jedynym miejscem na kontynencie, gdzie śnieg jest cały rok. Odbyli ekscytujący spacer z lwami oraz zobaczyli z bliska żyrafy, słonie, gepardy oraz zwinne małpki.

Zajęcia odbyły się w bibliotece szkolnej, w której można wypożyczyć wiele ciekawych książek opisujących zabawne przygody, ciekawy świat i pasjonujące historie w Afryce.