Profesjonalni graficy komputerowi

#laboratoriaprzyszłości

Nad czym tak zawzięcie pracują uczniowie klasy 6 SP? Nad przygotowywaniem autorskich spersonalizowanych narzędzi edukacyjnych, których głównym elementem są oni sami.
W tym celu jako bazę wykorzystali zdjęcia zrobione podczas lekcji wychowania fizycznego, wykonane sprzętem pochodzącym z programu Laboratoria Przyszłości. Następnie poznali aplikacje służące do graficznej obróbki, usuwania i podkładania tła oraz darmowe banki zdjęć, które stanowiły źródło ciekawych teł (odpowiednio: removebackground, CANVA, pixabay).

Tak przygotowane zdjęcia będziemy wykorzystywać na języku angielskim tworząc dialogi sytuacyjne czy opisy ilustracji. W ten sposób uczniowie mogą integrować szereg umiejętności związanych z kompetencjami XXI wieku takich jak kreatywność, umiejętności informatyczne oraz efektywna współpraca i łączyć je z praktycznym utrwalaniem wiedzy językowej.