Tydzień Nauk Matematycznych w Zespole Szkół

14 marca w Międzynarodowym Dniu Liczby π (pi) rozpoczął się w Zespole Szkół Tydzień Nauk Matematycznych. Z gazetek szkolnych można dowiedzieć się co nieco na temat historii liczby π.
W poniedziałek 14 marca uczniowie klas 7 i 8 szkoły podstawowej, liceum ogólnokształcącego i szkoły branżowej zmierzyli się w teście „Co wiemy o liczbie π„.

Również w poniedziałek rusza „Maraton Łamigłówek” dla wszystkich uczniów Zespołu Szkół.

W czwartek 17 marca uczniowie klasy drugiej i trzeciej szkoły podstawowej będą reprezentować szkołę w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny.

Pamiętajcie matematyka to nie tylko zadania tekstowe i działania na liczbach, to przede wszystkim nauka logicznego myślenia.

Zapraszamy do wspólnej zabawy, na zwycięzców indywidualnych i całe klasy czekają GLEJTY .

Organizatorzy:

Joanna Jasińska