DZIEŃ SZKOŁY BEZ PRZEMOCY

21 czerwca 2016 r. obchodziliśmy Dzień Szkoły bez Przemocy. Obchody rozpoczął teatr profilaktyczny Kurtyna z Krakowa, który zaprezentował  spektakle profilaktyczne dla klas I-III i IV-VI, podejmujące tematykę zdrowego stylu życia bez substancji uzależniających oraz problem przemocy i cyberprzemocy. Zadanie to zostało sfinansowane ze środków Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii oraz Gminnego Programu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. W dalszej części uczniowie wykonali plakaty nt. Wszyscy jesteśmy tacy sami. Tematyka dotyczyła integracji uczniów, a hasła przewodnie to: mamy równe prawa do nauki i zabawy, szanujemy siebie, nikogo nie odrzucamy, nie izolujemy, wszyscy jesteśmy tak samo ważni. Uczniowie bardzo zaangażowali się w pracę, za co zostali nagrodzeni drobnymi upominkami, które również zostały sfinansowane ze środków ww. programów.

Maria Wacyra