Konkurs Plastyki Obrzędowej

10 marca 2023 r. uczniowie Szkoły Podstawowej Zespołu Szkół w Niemodlinie z klas 1-3 i 4 wzięli udział w XXXII Wojewódzkim Konkursie Plastyki Obrzędowej "Opolskie Kroszonki i Pisanki 2023". Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Opolskiego Andrzeja Buły w ramach IX Wojewódzkiego Konkursu Plastyki Obrzędowej i Rękodzieła Artystycznego.
Jego celem było dokumentowanie, kultywowanie i upowszechnianie tradycji regionalnej związanej z okresem Świąt Wielkanocnych.
Konkurs odbył się w Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu - Bierkowicach.
Uczniowie ozdabiali jajka wybraną wcześniej techniką zdobniczą (pisanie woskiem, drapanie, trawienie, oklejanie).
Ogłoszenie wyników odbędzie się 2 kwietnia 2023r w Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu podczas imprezy plenerowej "Jarmark Wielkanocny".